Reklam
Reklam
Reklam

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜTÇEYİ İYİ DEĞERLENDİREMEDİ; NE VAR NE YOK SATIYOR

ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜTÇEYİ İYİ DEĞERLENDİREMEDİ; NE VAR NE YOK SATIYOR
18 Eylül 2021 - 10:33
ŞANLIURFA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜTÇEYİ İYİ DEĞERLENDİREMEDİ; NE VAR NE YOK SATIYOR

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kendisine ayrılan net 1 milyar 355 lirayı doğru bir şekilde kullanamamış olmalı ki elinde ne var ne yok satışa çıkardı” dedi.

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, 2020-2021 Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesini değerlendirdi.
2020 yılı bütçeleri ile 2021 yılı bütçelerinin nerelere aktarıldığına dair dikkat çeken açıklamalarda bulunan İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin son günlerde satışa çıkarılan taşınmazlarına değindi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kendisine ayrılan yıllık bütçeyi doğru kullanamadığını ifade eden İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, “12 ilçeye sahip Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yönetimi kendisine ayrılan 1 milyar 355 milyon liralık dev bütçeye rağmen elindeki taşınmazların satışında neden ısrarcı oluyor? Büyükşehir Belediyesinin bütçesini takiben en fazla pay 952 milyon 121 lira ile ŞUSKİ olurken bunu takiben 305 milyon 675 bin lira bütçeli Haliliye, 243 milyon 910 bin lira bütçeye sahip Eyyübiye izledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kendisine ayrılan net 1 milyar 355 lirayı doğru bir şekilde kullanamamış olmalı ki elinde ne var ne yok satışa çıkardı. Yangından mal kaçırırcasına yapılan bu satışlar, mali bütçenin bırakın denk getirilmesini yönetilemediğini bize gösteriyor.
Mevcut Başkan ve yönetim kenti yönetme konusunda eksikliklerini bütçeyi yönetmede de gösteriyor. Demek oluyor ki Büyükşehir Belediyesi ne var ne yok satmakla açıkları kapatayım derken arkasında daha büyük bir açığın çıkacağının farkında değil. İYİ Parti Teşkilatı olarak bu Bütçelerin tamamının nereye ayrıldığının takipçisi olacağız. Bizlere somut bir delil sunmadan hiçbir açıklamaya da önem vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum